وبلاگ

طراحی واجرای کمپهای کارگاهی

Sandwich-panel-hidden-screw-3

ساندویچ پانل پیچ مخفی چیست ؟

از انواع ساندویچ پانل هایی است که در مجتمع صنعتی ماموت تولید میشود ساندویچ پانل پیچ مخفی است که غالبا در پوشش بدنه ویا دیوار ازآن استفاده می شود .و تنها اختلاف آن در نوع همپوشانی آن است که به شکل اورلپ های عرضی هستند ، و با ضخامت ۵ سانتی متر با فوم ضد حریق پلی یورتان ، در جنس ها ی گالوانیزه و آلومینیوم تولید می شوند ، در اصل نوعی دیگر از پانل ها هستند که عرض مفید آن ها ۱/۱۲ سانتیمتر هستند ، لبه ها به گونه ای هستند که اول یکی از پانل ها به سازه توسط پیچ نصب شده و بعد لبه اورلپ پانل بعدی روی پیچ هارا هم پوشانی میکند و یک ظاهر زیبا و یکدستی به ساره داده و کیفیت سازه را بالا می برد.

ویژگی های ساندویچ پانل پیچ مخفی : 

ساندویچ پانل های پیچ مخفی که اکثرا در ساختمان سازی و سازه ها و پروژه های صنعتی کاربرد دارد بدلیل ساختار و پوشش خاص بدنه ای از لحاظ مقاومت بسیار بالاتر از دیگر ساندویچ پانل های دیواری است و طراحی بسیار زیبا و تمیزی دارد و جای هیچ گونه پیچ در محل اتصالات پانل به همدیگر و همچنین به اسکلت دیده نمی شود .
طراحی و تولید این ساندویچ پانل ها به گونه ای است که از نظر ساختار و مشخصات فیزیکی از یک طرف دارای فرو رفتگی و از طرف دیگر دارای بر آمدگی جهت هم پوشانی و اورلپ می شود تا در هنگام نصب دو پانل کنار هم به این شکل قرار می گیرند و ذر موقعیت های مختلف پیچ می شوند

انواع مدل های مختلف ساندویچ پانل دیواری :
صاف ، شیار دار ، پیچ مخفی

انواع ورق ها در ساندویچ پانل پیچ منفی :

گالوانیزه ، آلومینیوم ، آلوزینک

موارد استفاده از ساندویچ پانل پیچ مخفی:

ساندویچ پانل ها جز محصولات و متریالی در صنعت هستند که جایگزین محصولات سنتی و قدیمی شده اند و بر روی هر نوع سازه ای با اسکلت فلزی ، چوبی و یا هر نوع دیگری قابلیت نصب دارند ، چون وزن سبک دارند و به آسانی قابلیت جابجایی و نصب دارند.
از این پانل ها برای پوشش سقف به بدنه ، نما ، پارتیشن بندی استفاده می شود ، در ساندویچ پانل های دیواری بدلیل فرمت ویژه ساختاری آنها که استفاده از فوم سبک و ضد حریق پلی یورتان است . باعث سبک شدن پانل ها شده که این پانل ها را مشتری با ضخامت های مورد دلخواه در هر گونه متراژی قابل تولید و تحویل به مشتری می باشد و نصب آن ها بسیار خاص است به گونه ای که هیچ گونه پیچ در محل اتصالات پانل به پانل و پانل به اسکلت در آن رویت نمی شود . که این ویژگی باعث زیبا سازی سازه می شود.
ساندویچ پانل پیچ مخفی را بیشتر در پوشش بدنه و دیواره های یک سازه استفاده می شود ، که از آنها میتوان برای طراحی و اجرای هر گونه فضا و اتاق هایی استفاده نمود . اکثرا فضاهایی با این نوع ساندویچ پانل پیچ مخفی بسیار زیبا به نظر می آیند،
و در ضمن دوام و پایداری بیشتری دارند و خیلی کم و به ندرت نیاز به تعمیر پیدا می کنند.
ساندویج پانل های پیچ مخفی بدلیل نصب بسیار راحت و آسانشان مورد توجه مشتریان این صنف قرار گرفته و برخلاف اینکه برخی تصور می کنند به کار گیری سازه هایی از جنس فلز خیلی سنگین باشد برای این کار اما برعکس به علت ورق های انعطاف پذیر آلومینیومی و شکننده و فوم سبک پلی یورتان بسیار هم مناسب و سبک برای اجرا هستند.و به آسانی در محل و حتی در ارتفاعات نیز نصب می شوند .
استفاده از ساندویچ پانل های پیچ مخفی به نمای سازه ظاهر زیبا و یکدست می دهند .

فوم استفاده شده در ساندویچ پانل های پیچ مخفی از چه نوعی است ؟

فوم مصرفی در این نوع ساندویچ پانل های پیچ مخفی غالباً پلی یورتان است که به رنگ سفید در حالت طبیعی موجود می باشد اما بنا به درخواست و سفارش مشتری آنها را می توان تغییر رنگ داد . و حتی در متراژ های بسیار بالا تولید کرد . ویژگی منحصر به فرد این پانل ها سبک بودنشان است که این بدلیل وجود فوم پلی یورتان است که ساندویچ پانل پیچ مخفی را بسیار مرغوب و بادوام می کند و ماندگاری و طول عمر سازه را بیشتر می کند. علاوه بر ضد آب بودن و ضد حریق بودن ، ضد قارچ بودن و مقاومت در برابر پوسیدگی از صفات بارز این محصولات است . از این ساندویچ پانل ها در دیواره های سردخانه ای و کارخانه ها و سوله ها در صنایع مختلف استفاده میشود .

نصب ساندویچ پانل های پیچ مخفی :

در نصب ساندیچ پانل های پیچ مخفی به کارگیری نصابان حرفه ای و با تجربه توصیه می شود که شرکت جانیار سازه آموت برای اجرا و نصب انواع پانل های پیچ مخفی و غیره آمادگی لازم را برای شما همراهام فرآهم می آورد .
در ادامه به بررسی نکاتی در مورد نصب می پردازیم.
برای نصب ساندویچ پانل های دیواری باید در بخش تکیه گاه دیوار ، از پروفیل آهنی برای زیر سازی و آهن کشی استفاده می شود. با توجه به اینکه سایز پروفیل ها نسبت به ارتفاع و عرض و موقعیت دیوار تغییر می کند)
با توجه به این مطلب که ساندویچ پانل دیواری به شکل فاق و زبانه می باشد ، وقتی در جای مناسب خود قرار گرفت با پیچ و سرمته گالوانیزه فیکس می شود . باز هم لازم به ذکر است برای نصب این پانل ها در صورت امکان از نصابان حرفه ای شرکت جانیار سازه آموت مشاوره دریافت نمایید .
بعد از اینکه ساندویچ پانل پیچ مخفی نصب شد برای پوشش در گوشه ها و کنج ها و کناره های داخلی و خارجی و هم در قسمت های خط الراس و قعرالراس ورق فلاشینگ باید نصب شود برای اتصال پانل ها ی سقفی به پانل های دیواری با توجه به اینکه وزن سقف بر روی دیواره فشار می آورد باید طول این پانل های سقفی را بین ۶تا ۸ متر باشد . که طول بیشتر از این باعث فشار آوردن به ساندویچ پانل و ایجاد منحنی در آن می شود . واین اتصالات نباید کوتاه و بلند باشد و باید با هم همپوشانی داشته باشند.
مبحث دیگر این است که در این ساندویچ پانل دیواری ویچ مخفی در دیواره های عمود بر هم محل وصل شدن دیواره های عمود بر هم در کنج ها از نکات خیلی مهم و اساسی در نصب آنها محسوب می شود.
و این اتصالات باید طوری صورت گیرد که قسمت فلزی ساندویچ پانل کاملا داخل سازه قرار گیرد و به بیرون نزد و همچنین ورق های داخلی فقط در فضای داخل سازه باشند تا اتلاف انرژی در سازه کمتر شود.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی نماینده کد 5026 ماموت

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟